اخبار

بازتعریف مسیر توسعه صنعت پتروشیمی کلید خورد/حرکت به سمت بازار محوری

بازتعریف مسیر توسعه صنعت پتروشیمی کلید خورد/حرکت به سمت بازار محوری
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی خلیج فارس با اشاره به بررسی و مطالعه برنامه‌های توسعه‌ای شرکت‌های بین‌المللی، گفت: در نظر داریم برمحور این مطالعات و با نیازسنجی داخلی و بازارسنجی صادراتی، صنعت پتروشیمی را از حالت خوراک محوری به سمت بازار محوری سوق دهیم.

 

 

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی لردگان، به نقل قول از روابط عمومی پترول، رشید قانعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطالعه برنامه توسعه‌ای و عملکردی شرکت‌های بزرگ دنیا مانند باسف، بازل و سابیک نشان می‌دهد که رویکرد آنها بر توسعه حوزه صنایع تکمیلی و پایین‌دست صنعت پتروشیمی متمرکز شده است.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات به دست آمده در اختیار هلدینگ خلیج فارس قرار گرفته است، افزود: این مطالعات که برای انجام آن زمان قابل‌توجهی صرف شده است، بر لزوم توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی صنعت پتروشیمی تأکید دارد.

مدیرعامل پترول با بیان اینکه در زمینه تکمیل زنجیره ارزش افزوده صنعت پتروشیمی و حرکت به سمت توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی اقدام‌های مهمی انجام شده است، گفت: یکی از کارها تشویق و تسریع حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این زنجیره و استفاده حداکثری از توانمندی آنهاست.

قانعی ادامه داد: به این منظور به‌تازگی تفاهم‌نامه‌ای بین هلدینگ خلیج‌فارس و معاونت علمی ریاست جمهوری به‌منظور ارتقای زنجیره ارزش پتروشیمی و با محور ایجاد صندوق خطرپذیر حوزه پتروشیمی امضا شد، این صندوق از تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

دستیار مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در توسعه صنایع دانش‌بنیان و پایین‌دستی پتروشیمی بیان کرد: در بازه زمانی روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن امسال قرار است نمایشگاهی با محور ساخت داخل در جزیره کیش برگزار شود که مکمل همایش پتروفن آذرماه امسال است.

وی با اشاره به شعار سال و توجه ویژه هلدینگ خلیج فارس به تقویت همکاری‌ها با دانش‌بنیان‌ها و توسعه پایین‌دستی افزود: نمایشگاه ساخت داخل امسال (بهمن‌ماه) متفاوت از سال‌های پیش خواهد بود زیرا به‌طور ویژه بر توسعه پایین‌دستی صنعت پتروشیمی متمرکز شده است، پیش‌بینی ما این است که در زمینه توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای پرشماری با دانش‌بنیان‌ها در حاشیه نمایشگاه امضا شود.

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ۱۷:۴۵
pgpdig.ir پترول |
تعداد بازدید : ۶۳۹
کد خبر : ۱۴۳