اخبار

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین پروژه تولید لاستیک صنعتی کشور تا پایان سال

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین پروژه تولید لاستیک صنعتی کشور تا پایان سال
دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به همراه برخی از مدیران ارشد، از پتروشیمی صدف خلیج فارس بازدید کردند، دکتر علی عسکری در این بازدید با اشاره به برخی موانع بر سر راه پیشرفت کاری صدف، راه‌اندازی و بهره‌برداری از این پروژه 136 هزارتنی را بسیار مهم خواند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی لردگان، علی عسکری، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با ابراز خرسندی از پیشرفت 40 درصدی پتروشیمی صدف خلیج‌فارس در 16 ماه گذشته، گفت: این میزان پیشرفت در پروژه صدف، افتخاری برای کشور است.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی صدف خلیج‌فارس، بزرگ‌ترین پروژه تولید لاستیک صنعتی در ایران و منطقه غرب آسیاست، تصریح کرد: اتمام این پروژه، تأثیر جدی بر تأمین نیازهای دخلی و نیز افزایش صادرات و حضور ایران در بازارهای جهانی خواهد داشت.

علی عسکری با بیان اینکه هر تن این محصول ارزشی معادل 1700 دلار دارد، اظهار داشت: راه‌اندازی و بهره‌برداری از پروژه 136 هزارتنی صدف، درآمد ارزی قابل‌توجهی را عاید کشور خواهد کرد.

دکتر علی عسکری با اشاره به برخی موانع بر سر راه پیشرفت کاری صدف، وجود این مشکلات در پروژه‌های عظیم صنعتی را طبیعی دانست و از مدیران این مجموعه خواست باروحیه فعالانه و جهادی، اقدامات شجاعانه و ابتکار عمل بر این مشکلات فائق آیند.

 بخش مهم واحد 2300 در این مجتمع پتروشیمی برای پیش راه‌اندازی تحویل شد و اعلام شد که تا پایان سال و موعد افتتاح کامل طرح، هر2هفته یک واحد از این مجموعه به مرحله پیش راه‌اندازی برسد.


۱۵ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۱۷۶