اخبار

استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند در پتروشیمی لردگان

استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند در پتروشیمی لردگان
مدیرعامل پتروشیمی لردگان از استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند (PSM) بر مبنای 20 عنصر CCPS با دانش و توان داخلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی لردگان، آیین رونمایی از استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند (PSM) با حضور مدیر سلامت، ایمنی و محیط زیست شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مدیرعامل، مدیران و کارشناسان برگزار شد.

غلامرضا صمدی مدیر مجتمع در ابتدای این مراسم گفت: از ابتدای سال۱۴۰۰ استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند(PSM) با بهره‌گیری از دانش و توان متخصصان داخلی و با الگو از تجارب شرکت های پتروشیمی مشابه و ... در دستور کار قرار گرفت.


لردگان
لردگان
لردگان
لردگان
رسانه جدید

غلامرضا صمدی مدیر مجتمع  پتروشیمی لردگان نیز در ادامه خاطرنشان کرد: طبق ابلاغ شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و مدیریت HSE گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس پیاده‌سازی سیستم مدیریت ایمنی فرایند در  این مجتمع، مدل معرفی شده مرکز ایمنی فرایندهای شیمیایی آمریکا CCPS که شامل ۲۰ عنصر می‌باشد در دستور کار قرار گرفت؛ این سیستم دارای ۴ رکن اصلی، تعهد به ایمنی فرایند، درک خطرات و ریسک، مدیریت ریسک و یادگیری از تجربیات است.

همچنین ساتیار خیری مدیر سلامت، ایمنی و محیط زیست پتروشیمی لردگان در ادامه عنوان کرد: در پتروشیمی لردگان از ابتدای عملیات راه‌اندازی و بهره‌ برداری اقدام‌هایی جهت استقرار این سیستم انجام شد؛ اما در اواخر سال ۱۳۹۹ با دستور مدیرعامل شرکت مقرر شد که این سیستم استقرار پیدا کند و کلیه گروه‌های کاری مطابق اصول مندرج در این سیستم مدیریتی موظف به اجرای وظایف خود شوند.

در پایان این مراسم نیز سعیدی مسئول مدیریت ایمنی فرایند گزارشی جامع از اقدامات صورت گرفته در زمینه استقرار و پیاده سازی این سیستم با همکاری کارشناسان PSM واحدهای ستادی و عملیاتی ارائه شد که طبق ممیزی انجام گرفته در شش ماهه اول 1402 درصد پیشرفت عنصرها نسبت به نتایج آنالیز اولیه ابتدای سال 1401 به میزان 31 درصد افزایش داشته است.

 

 

۲۳ آذر ۱۴۰۲ ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۴۲۷
کد خبر : ۱۸۰