اخبار

از پیشرفت حیرت انگیز تعامل با دانش بنیان‌ها تا آخرین وضعیت 6 طرح مهم پترول

از پیشرفت حیرت انگیز تعامل با دانش بنیان‌ها تا آخرین وضعیت 6 طرح مهم پترول
رشید قانعی، مدیر عامل پترول گفت: خوشبختانه حجم ساخت داخل از کل تجهیزات در شرکت های زیر مجموعه پترول بسیار افزایش یافته و فکر می‌کنم بالای ۶۰ درصد تجهیزات ایرانی‌سازی شده است.

 به گزارش روابط عمومی پترول، رشید قانعی در حاشیه برگزاری نمایشگاه پتروکم در گفتگو با خبرنگاران گفت: الحمدلله در این رویداد، شرکت پتروشیمی صدف چند رونمایی منحصر به فرد در رابطه با فعالیت‌های دانش بنیان انجام داد.

همچنین اقدامات خوبی در این زمینه در پتروشیمی ایلام و ارغوان گستر نیز صورت گرفته است.

خوشبختانه هر چقدر جلوتر می‌رویم حجم ساخت داخل از کل تجهیزات بسیار افزایش یافته و امروز فکر می‌کنم بالای ۶۰ درصد تجهیزات ایرانی‌سازی شده است.

مدیر عامل پترول خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما ۶ طرح مهم داریم.

تمام تلاش خودمان را به کار بستیم که این طرح‌ها، تا انتهای امسال راه‌اندازی شود که متاسفانه بانک ها در تسهیلات دهی و تامین مالی و اعتباری همراهی نکردند.

همین علت باعث شد که یک مقدار در تزریق مالی پروژه‌ها دچار مشکلاتی شویم، ولی در حال حاضر مشکل خیلی خاص و ویژه ای وجود ندارد.

قانعی درباره آخرین و ضعیت طرح های پترول نیز اظهار داشت: الان پتروشیمی صدف‌ و ارغوان گستر ایلام بالای ۹۴ درصد پیشرفت دارند که امیدواریم تا آخر امسال نصب مکانیکی‌ این دو پروژه‌ به اتمام برسد و از اوایل سال بعد بتوانیم راه‌اندازی آن‌ها را داشته باشیم.

پروژه آرمند لردگان هم تقریبا بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارد که انشاالله آن هم در نیمه اول سال بعد راه‌اندازی خواهد شد.همچنین پتروشیمی نگین سنقر هم پیشرفت خیلی خوبی دارد و ارزیابی ها حکایت از آن دارد که تا نیمه اول سال بعد راه‌اندازی شود. امیدواریم پروژه پترو پرک پویا هم نیمه اول و نهایتا اوایل نیمه دوم‌سال آتی به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز ما در پتروشیمی ایلام به واسطه تلاش دو سال گذشته موفق شدیم رکورد ۱۱۰ درصد ظرفیت تولید را ثبت کنیم و الان بالای ۱۰۰ درصد ظرفیت‌مان را در واحد HD (پلی اتلین سنگین) تولید انجام می‌دهیم.

یکی از واحد های این شرکت واحد SRU (شیرین سازی) است که محصول استراتژیک DMDS Chavar 65 را تولید می کند.

۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ۱۲:۰۹
تعداد بازدید : ۱۰۲
کد خبر : ۱۹۸