اخبار

خبرهای خوش پتروشیمی لردگان از تعویض کاتالیست و کمپرسور جدید

خبرهای خوش پتروشیمی لردگان از تعویض کاتالیست و کمپرسور جدید
شنیده‌ها حکایت از آن دارد موضوعاتی نظیر تعویض کاتالیست و خرید و راه اندازی کمپرسور جدید پتروشیمی لردگان به مراحل خوبی رسیده است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی لردگان، آخرین اخبار از کمپرسور دی اکسید کربن این است که تمام مراحل خرید و پرداخت پول و بازرسی های حین ساخت این کمپرسور طبق برنامه در حال انجام است.

اوایل اسفندماه سال گذشته مدیرعامل  و تیم فنی پتروشیمی لردگان در سفری به چین از  مراحل ساخت این کمپرسور بازدید کردند و طبق برنامه بارگیری کشتی انجام خواهد شد و انشاالله در نیمه اول سال جاری این کمپرسور به کارخانه می رسد و با نصب آن تولید به بالای ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

لردگان

درباره چگونگی نصب کمپرسور نیز سوالاتی مطرح شده بود که کارشناسان می گویند "اصلا قرار نیست واحد به خاطر نصب این کمپرسور از سرویس خارج شود و کمپرسور به صورت رزرو و standby نصب خواهد شد و تیم کارشناسان لردگان هر زمان که بخواهند می توانند کمپرسور جدید و یا کمپرسور قدیمی را در مدار قرار دهند و نصب این کمپرسور باعث توقف تولید نخواهد شد."

لردگان

همچنین در خصوص آخرین وضعیت کاتالیست جدید نیز جدیدترین اخبار حاکی از آن است که کاتالیست خریداری شده و بستر اول آن به گمرک رسیده است و دو بستر دیگر نیز در حال حمل است و انشاالله تا یک ماه دیگر به گمرک بندعباس خواهد رسید و شرایط مهیای تعویض کاتالیست قرار خواهد گرفت و در اولین فرصت این اتفاق روی خواهد داد.

 لردگان

نکته پایانی اینکه در خصوص اتفاقی که  دو روز پیش در پتروشیمی لردگان افتاده بود گفته می شود "مبدل لوپ آمونیاک از سرجوش دچار نشتی شده بود که متخصصان فنی پتروشیمی لردگان به موقع متوجه این موضوع شده بودند و واحد را از مدار خارج کرده بودند‌ تا با  برطرف کردن مشکل و با امنیت بیشتر مدار به تولید برگردد.

لازم به ذکر است این مبدل در پتروشیمی های دیگر نیز چنین مشکلی  بوجود آورده بود که مجبور به رفع آن شده بودند.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ۰۷:۰۴
تعداد بازدید : ۱۵۰
کد خبر : ۲۰۴