اخبار

مدیر عامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس خبر داد:

مدیر عامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس خبر داد:
افتتاح ۸ میلیارد دلار طرح پتروشیمی در سال ۹۷
مدیرعامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس از بهره برداری و افتتاح ۸ میلیارد دلار طرح پتروشیمی در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

عادل نژادسلیم  با بیان اینکه هلدینگ خلیج فارس به تنهایی ۸ میلیارد دلار پروژه در دست اجرا دارد، تاکید کرد: با ورود این پروژه ها به مدار تولید، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در سال آینده ۲۶ میلیون تن افزایش می یابد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به توسعه شتابان صنعت پتروشیمی، گفت: تاکنون ۶۴۰ میلیون یورو اعتبار در قالب یوزانس در دو مرحله به طرح های پتروشیمی تزریق شده است و در صورت لزوم تزریق اعتبار در بخش سوم نیز آغاز می شود.

فاز دوم عسلویه موید فعالیت صحیح بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس همچنین اعلام کرد: برای تامین منابع مالی خارجی طرح های جدید این شرکت در حال رایزنی هستیم.

نژادسلیم با تاکید براینکه ایران کشوری امنی برای سرمایه گذاری است، گفت: اگر ملاک تبلیغات امریکا باشد ایران برای سرمایه گذاری امن نیست، اما کشور ما امن ترین کشور برای سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه مراحل واگذاری پتروشیمی به بخش خصوصی سپری شده است، افزود: رشد طرح های پتروشیمی در فاز دوم عسلویه موید فعالیت صحیح بخش خصوصی در این صنعت است.

نژادسلیم اعلام کرد: افزایش تولید محصولات پتروشیمی موجب شده تا واحدهای پتروشیمی گردش مالی خوبی داشته باشند و این به اقتصاد کشور کمک شایان کرده است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹
تعداد بازدید : ۱,۸۷۳
کد خبر : ۴۵