اخبار

رشد شاخص با نقش آفرینی هلدینگ خلیج فارس

رشد شاخص با نقش آفرینی هلدینگ خلیج فارس
هلدینگ خلیج فارس با همراهی دو شرکت پالایشی روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه در افزایش شاخص کل بورس اوراق بهادارتهران نقش آفرین بود.

 بورس تهران آخرین روز معاملاتی هفته را با رشد شاخص به پایان رساند، بطوری که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز( چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه ) با افزایش ۱۷۱ واحدی به رقم  ۷۹ هزار و ۵۹۶ واحد دست یافت.

 بر پایه این گزارش ، شاخص کل هم ‌وزن با افزایش ۱۲۹ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۷۵ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور اما با  افزایش ۶۲  واحدی به رقم  ۸۷ هزار و ۵۸۰  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول نیز درحالی با افزایش ۷ واحدی به رقم  ۵۵ هزار و ۷۸  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۹۹۵  واحدی عدد  ۱۷۷ هزار و ۳۰۵  واحد را به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت  هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۶۱ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۴۵ واحد و پالایش نفت تهران با ۳۵ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت گروه سایپا با ۳۲ واحد ، ایران ترانسفو با ۲۵واحد و فولاد خراسان با ۱۹ واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

بر اساس این گزارش ، امروزهمچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش ۸ واحدی به عدد ۹۲۲  واحد رسید.

این گزارش می افزاید: رونق نسبی حجم و ارزش معاملات به همراه رشد شاخص، فضای امیدوار کننده ای را در بازار سرمایه ایجاد کرده است، به طوری که برخی از سهامداران که در سال گذشته از بورس خارج شده بودند، در حال بازگشت و یا رصد بازار هستند.

منبع : نیپنا

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹
تعداد بازدید : ۱,۵۶۴
کد خبر : ۴۶