اخبار

پیشرفت طرح پتروشیمی لردگان از مرز ۹۴ درصد گذشت

پیشرفت طرح پتروشیمی لردگان از مرز ۹۴ درصد گذشت
مدیرعامل شرکت پتروشیمی لردگان گفت: امیدواریم طرح اوره و آمونیاک لردگان تا پاییز سال آینده به‌طور کامل به بهره‌برداری برسد.

محسن محمودی در جریان بازدید بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی درباره پیشرفت طرح پتروشیمی لردگان به خبرنگار شانا گفت: طرح پتروشیمی لردگان در مجموع به پیشرفت ۹۴,۲۷ درصد رسیده است. 

وی با بیان اینکه این مجتمع تولیدی  با توجه به تک بودن در منطقه، باید واحد یوتیلیتی مستقل داشته باشد، گفت: واحد یوتیلیتی به عنوان فاز نخست طرح پتروشیمی لردگان ۹۱ درصد پیشرفت دارد که براساس برنامه امیدواریم بهار سال آینده تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی لردگان با اشاره به اینکه واحد آمونیاک این طرح نیز به عنوان فاز دوم، حدود ۹۱درصد پیشرفت دارد که امیدواریم در تابستان ۹۸ به اتمام برسد، افزود: واحد اوره به عنوان فاز سوم طرح نیز حدود ۸۶ درصد پیشرفت دارد که براساس برنامه، پاییز سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته محمودی، ۷۰۰ میلیون یورو در طرح اوره و آمونیاک لردگان سرمایه‌گذاری شده که ۵۰۲ یورو آن از طریق فاینانس تأمین شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد وزنی تجهیزات طرح پتروشیمی لردگان از داخل تهیه شده است، تصریح کرد: غیر از تجهیزات اصلی طرح، همه مبدل‌ها، درام‌ها،دو برج دی‌اکسید‌کربن و بسیاری از تجهیزات دیگر همه از ساخت داخل استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی لردگان با اشاره به اینکه براساس آمار روز، ۲۳۱۳ نفر در این طرح مشغول به کار هستند، گفت: خوشحالیم که توانسته‌ایم رکورد ۱۸ میلیون نفر ساعت بدون حادثه منجر به فوت را در این طرح ثبت کنیم.

مجتمع پتروشیمی لردگان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن محصول در استان چهارمحال‌ و‌ بختیاری منطقه فلارد در فاصله ۵۵ کیلومتری شهرستان لردگان در حال ساخت است.

https://www.shana.ir/news/287032/
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۶,۷۳۵
کد خبر : ۸۱